tel 0 216 540 10 73     mail bilgi@obus-target.com
twitter facebook header_sosyal1 Ziyaretçi Defteri
l Bakır İyonizer

Bakır İyonizer

Havuzumuzun doğal ve saf olmasını kim istemez ki. Peki bu mümkün mü ? Bütün havuz sahipleri bunu başarmak için uğraşır ve kirlenen suyu tedavi etmeye çalışır. Geleneksel serpme klor ve tuzlu havuz sistemlerini kullanmadan suyu tedavi etmek aslında hiç de zor değil. Havuz suyunu doğal halinde tutmak herkesin hedefi olup, aynı zamanda çok faydalıdır. En büyük yararlarından biri, bugün genellikle en çok kişisel ve kamu havuzlarında kullanılan dozajlama klor sistemlerinin sorunlarından ve diğer toksik kimyasallar ile ilişkili sağlık sorunları riskinden kurtulun. Bu sağlık sorunları, solunum ve astım sorunları, koroner kalp hastalığı ile birlikte mesane ve rektum kanseri ve daha bir çok risklerdir.


İYONİZER, Standart havuz sistemlerine kıyasla, sizi bu risklerden korur ve daha az günlük bakım ister. Havuzunuzun doğallığını korumaya çalışır. Kimyasallar gibi, cildinizi  kurutmaz, yakmaz, mayolarınızı ve saçlarınızı soldurmaz, gözlerinizi yakmaz. Makine  ekipmanlarına ve havuz derzlerine zarar vermez. Doğal havuz için İYONİZER sistemleri, havuzunuzda varsa su ısıtma sisteminden veya sıcak havalarda suyun ısısından etkilenmezler.

Diğer sistemler, çoğu zaman havuzda yüzen, kişilerin çoğalmasından etkilenir. Daha fazla kimyasal kullanılır veya cihazlar daha uzun zaman çalışır. İYONİZER  böyle bir durumdan etkilenmez. Suya verdiği iyonlar kimyasal olmadığından kalıcıdır. Uçup gitmez. Haftalarca durumu kontrol edebilir. Yoğun yüzücü sayısı 10 veya 100 kişi olmuş fark etmez havuzunuzda yosun oluşmaz ve bakterilerin çoğu yaşayamaz.

Doğal havuz sistemlerinden biri olan İYONİZER ile elektrik kullanım miktarı, geleneksel ve en yaygın sistem olan serpme klor ya da tuz su sistemleri ile karşılaştırıldığında minimal düzeydedir. Havuz pompasını daha az zaman çalıştırmanıza yardımcı olur. Tuzlu su sistemlerine göre de elektrik sarfiyatı yüzde bir kadardır.


İYONİZER sistemi havuzunuzu doğal su olarak tuttuğu için aynı zamanda çevre dostu olduğunu size ispatlar. Ters yıkamada suyunuzu deşarj yapıp doğayı kirletiriz diye düşünmezsiniz. Dolayısıyla ters yıkamada suyu gönül rahatlığıyla çimlerinize veya bitkilerinize verebilirsiniz. Deneyin. Çevrenizdeki doğa daha yeşil olacak ve size minnet duyacaktır.

Şimdi lütfen rahatlayın. Arkanıza yaslanın ve gülerek düşünün. Doğal bir havuz sistemine geçiş düşündüğünüzden daha kolay olabilir. Küçük bir araştırma ve kısa bir zaman ayırın. Kimyasalları gelişi güzel kullanıp çevreye verdiğiniz zararı geride bırakın. Sizi kimyasallardan %80 kurtaracak,sizin ekonominize yardımcı olacak, havuza sarf ettiğiniz zamanı minimize edecek, sizi ve sevdiklerinizi bakterilerin saldırısından kurtaracak ÇEVRE DOSTU AKILLI SİSTEM lerin en ucuzu olan İYONİZER sisteme geçin.    

 

SİZE KAZANDIRACAKLARI

1- Bakteri, virüs, yosun ve mantar gibi mikro-organizmaların tümünü hızlı ve kalıcı olarak yok eder.
2- İyon teknolojisi, kimyasallar gibi sağlığa ve çevreye zarar vermez. Gözlerde kızarma, saçlarda solma, ciltte tahriş yapmaz,mayonuza zarar vermez.
3- Dezenfeksiyonu sağlarken kimyasal kullanımını %70-80 e kadar azaltır.
4- İyonlar, kimyasallar gibi uçucu değil kalıcıdır. Klor açık havuzlarda 2 saat gibi bir sürede %70 oranında eksilir. İyonlar ise güneş altında ısıyla daha etkilidir.
5- İyonlar suyun pH değerini etkilemez. Klor suyun pH dengesini yükseltir. pH 7.8 olunca etkisini kaybeder.
6- İyonizer çalıştığı yerde, şoklama, ters yıkama, süpürme gibi zaman alıcı işleri azaltır ve ekonomi sağlar.
7- Kimyasalların makine, teçhizat ve havuz yüzeylerine verdiği korozif ve toksik etkileri ortadan kaldırır.
8- Havuz Suyunun hazırlanması ve bakımı ile ilgili Türk Standardı TS11899 un önerisine göre tüm tesisler havuzlarında 2005 senesi nisan ayına kadar standartta belirtilen minimum serbest klor seviyesi 0.3ppm ve maksimum 0.6ppm değerleri sağlayabilmek amacıyla gereken ilave ve yenilikleri yapmak zorundadırlar. GÖRDÜĞÜNÜZ GİBİ YALNIZ BAŞINA KLOR İHTİYACI VARDIR.