tel 0 216 540 10 73     mail bilgi@obus-target.com
twitter facebook header_sosyal1 Ziyaretçi Defteri
l Açık ve Kapalı Yüzme Havuzları

Açık ve Kapalı Yüzme Havuzları

Açık ve kapalı yüzme havuzları

Havuz suyunu temizlemek için kimyasalları kullanmak, geri kalmış ve gelişmekte olan ülkelerde hala israrla kullanılmaktadır. 
Geleneksel ve en yaygın olarak kullanılan bu sistemin adı, havuz suyunu temiz tutmaya çalışan bir havuz bakımcısı ile ve kimyasalları havuz suyuna serperek suyun temizliğini sağlamak için verilen hizmettir. Bunun için en azından lise mezunu olmak ve sertifikalı olmak şartı vardır.


Havuz bakımcısı, kimyasallarla suyun temizliğini ne kadar titiz bir çalışmayla yapmış olsada,  suyu temizlemek için suya attığı kimyasalların yüzen insanların teri, kozmetikleri ve suya karışan üre, kan ve dışkı kırıntılarına karışarak çok tehlikeli kanserojen olan kloramin haline dönüşmesine mani olamaz. Havuz suyu temizliğinde kimyasalların başında gelen klor aynı zamanda uçucudur. Solunduğunda solunum yollarına zarar verir. Klorun %70 i uçar, % 15 suyu temizlemeye çalışır ve geriye kalan kısmı da, havuz suyunun 20-30 cm kadar üstünde havanın basıncıyla sıkışır ve havuzda yüzen sevdiklerimiz bunu solurlar Kimyasalların stok odası ayrı olmalı ve devamlı havalandırılmalıdır.


Hala daha serpme klorla bakım yaparak suyu tedavi etmeye çalışıyorsanız yanlışa devam ediyor ancak sevdiklerimize zarar veriyorsunuz demektir. Sadece bir sebep bile hiç beklemeden gerekeni yapmanızı icap ettirir. Bütün dünyada insanlar artık işinden çıktıktan sonra havuzunun kenarında zevkle yemeğini yemek ve serinlemek istiyor ve bunun için bedel ödüyor. Bu yazıyı okumaya başladığınız ana kadar, bu sistemi kullandıysanız, geleceğimiz olan sevdiklerimiz için lütfen harekete geçin ve bu durumdan kurtulun. Biz size söz veriyoruz. Her an kontrol altında olan havuzunuzun temizliği binlerce insanın bir araya gelip başaramayacağı kadar temiz kalacak ve biz size her türlü kolaylığı göstereceğiz. Bir çok ülkede tuz klorinatörü veya bakır iyonizer sistemi veya oksijen sistemi havuzların temizliğinde mecburi kullanılmaktadır. Suyun temizliğini kimyasallarla temizlemeye çalışmanız sağlığınızdan ödün vermeniz demektir. 


BU DURUMA SON VERMEK SİZE BAĞLI. Yapacağınız tutarlı ve kalıcı yenilikten haklı olarak gurur duyacaksınız.
Havuz suyu temizleme kimyasalları için okuduğunuz bu mevzudan sonra, daha fazla bilgi için MAKALELER de             SERPME KLORLA HAVUZ BAKIMI. Okuyunuz. Mutlaka aradığınızı bulacaksınız.